28 Haziran 2009 Pazar

mıchael jackson - they dont care about us
Michael Jackson hayatını kaybetti
Evinde LOS ANGELES - Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael Jackson hayatını kaybetti.

Gün içinde oyuncu Farah Fawcett'in ölümü nedeniyle gözlerin çevrildiği ABD'den, yerel saatle 14.30 sularında bu kez Michael Jackson'ın hastaneye kaldırıldığı haberi geldi. Birkaç saatlik belirsizliğin ardından, ünlü şarkıcının hayatını kaybettiği Los Angeles'taki hastane kaynaklarından da doğrulandı.

Michael Jackson, bir yakını tarafından evinde yerde yatarken bulundu. Hemen istenen yardımın ardından sağlık görevlileri ilk müdahaleyi evde yaptı. Bu aşamada ilk sıcak bilgi de, Jackson'un 'nefes almadığı' yönünde oldu
ölü bulununan yıldız 50 yaşındaydı ve hayatının 44 yılı müzikle geçmişti.Komaya giren Jackson, Los Angeles'ın en modern ve büyük sağlık merkezlerinden birine kaldırıldı. Görgü tanıklarından, hastaneye geldiğinde koma durumu devam eden şarkıcının hayatını kaybettiği bilgileri gelirken, Jackson'ın hayranları da hastane çevresine doluşmaya başladı.

Belirsizliğin yaşandığı saatlerde, önce magazin internet sitesi TMZ.com'dan, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği haberi geldi. Görevliler eve ulaştığında Jackson'ın öldüğü belirttildi.

Daha sonra Fransız haber ajansı AFP, siteyi kaynak göstererek, Michael Jackson'ın ölüm haberini dünyaya duyurdu. Amerikan medyası da, bu haberden kısa süre önce, starın acil olarak Los Angeles'ta hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

BABASI AÇIKLAMA YAPTI
Jackson'ın babası da oğlunun sağlık durumu ile ilgili bilgi vermedi ve "Las Vegas'tayım. Ama Los Angeles'taki kişiler beni aradılar ve Michael'ın hastaneye götürüldüğünü söylediler. Annesi hastaneye gidiyor" açıklamasını yaptı.

En güvenilir bilgi ise kısa süre sonra Los Angeles Times gazetesinden geldi. Gazete, yerel yetkililer ve polise dayanarak, ünlü pop yıldızının hayatını kaybettiğini bildirdi.

Hayranları yetkillilerden gelecek açıklamaya kilitlenirken, haber hastane kaynaklarından geldi: Michael Jackson hayatını kaybetti...